Ангельські чини: чим відрізняються один від одного різні види небесних воїнств

1. СЕРАФИМИ

Серафим означає "полум'яний", "вогненний". З усіх чинів небесних Серафими — найближчі до Бога. Вони у всій силі і незрозумілою нам глибині відчувають, що Бог є Любов, милосердна, безмірна, яка смирила Себе заради роду людського до хреста і смерті. Любов ця призводить серафимів завжди в священний трепет і жах, змушує здригатися всі істота їх. Не можуть зносити вони цієї великої Любові. Закривають двома крилами обличчя свої, двома крилами ноги свої і двома літають, в страху і трепеті волаючи: "Свят, Свят, Свят, Господь Саваот!" Коли пророк Ісайя, побачивши Господа, що сидить на престолі в оточенні серафимів, став журитися: "О, окаянний я людина з нечистими устами", до нього прилетів один з серафимів. "В руці у нього палаючий вугілля, який він узяв кліщами з жертовника, і доторкнувся до уст моїх та й сказав: ось отымет беззаконня твоє, і гріхи твоя очистить". Палаючи любов'ю до Бога, вони запалюють вогонь цієї любові і в серцях людей, надихаючи їх на проповідь. Саме вони "дієсловом палять серця людей".

2. ХЕРУВИМИ

Саме херувима з полум'яним звертаються мечем вигнав Адама і Єву з раю, які намірилися зірвати покрив, що приховує таємниці Божественної Премудрості. Для херувимів Бог суть світиться Премудрість, в якій сумніватися як мінімум небезпечно, бо так велика їх ревнощі. Херувими невпинно поглиблюються в Божественний розум, оспівують його в піснях своїх, споглядають Божественні таємниці, з трепетом проникають у них. У Старому завіті херувими зображуються приникаюшими над Ковчегом Завіту. Херувими з розчуленням, з острахом поглядають на Божественну Премудрість, досліджують її, поучаются в ній і як би покривають крилами своїми її таємниці, зберігають їх. Вони вкрай суворі до тих, хто осмілюється проникнути в невідомі небесні таємниці, немов кажучи: "Бійтеся ж відчувати розумом те, чого треба вірити!" Херувими — "многоочитые". Від безперестанного споглядання Божественної Премудрості вони бачать і знають все досконало і людям приносять ведення (від слова "відати" — знати).

3. ПРЕСТОЛИ

Чи бувало так, що гуркіт грому або блиск блискавки, або висота гір, або велич богослужіння викликали у вас бажання впасти на коліна або залитися сльозами, або просто злетіти ввись? Такі святі хвилини бувають не без впливу Престолів.
Ні, звичайно, вони не схожі на земні престоли із золота, срібла або слонової кістки. Небесні Престоли — розумні, живі носії величі і слави Божої! Вони відчувають, споглядають Бога, як Царя Слави, що творить суд і правду, "Бога Великого, Міцного і Страшного". Престоли не тільки виконуються цим величчю і славою, але й іншим дають його відчувати. Як би переливають це в серця людські, преисполняющие нас, простих смертних, хвилями величі і слави. Вони як би приєднують нас до свого настрою. Так, якщо б частіше відвідували нас Престоли, бід у нас було б менше. Вони посилали нам відчуття величі Божого і нашого власного нікчеми, ми б не так підносилися, ціни собі не знаючи, мало не богом шануючи себе. Але на жаль, слава Божа у всій повноті доступна лише Престолам.

4. ГОСПОДСТВИЯ

Якщо для Серафимів Бог є Любов, для Херувимів — Премудрість; для Престолів — Цар Слави, то для Пануванні Бог — Промислитель. Господствия споглядають Бога саме як Промыслителя, оспівують Його піклування про світ. Вони проникають у многоразличные турботи Божі, як Він одягає "неба хмари, готує землі дощ, животіє на горах траву і злак на службу людям". Дивуються Господствия, як Бог, настільки великий, обіймає всіх і вся Своїм піклуванням; зберігає і береже кожну билинку, кожну мошку, саму найменшу піщинку.
Споглядаючи Бога як Промыслителя — Будівельника світу, Господствия і людей вчать будувати самі себе, вчать нас піклуватися про душі, промишляти про неї. Вселяють людині панувати над своїми пристрастями, над різними гріховними звичками, утеснять плоть, даючи простір духу. Господствия потрібно молитовно закликати на допомогу тим, хто хоче звільнитися від якоїсь пристрасті або звички, але не може зробити цього з причини слабкості волі. Людям, які хочуть позбутися від подібної недуги, Діонісій Ареопагіт пропонує молитися: "Господствия святі, зміцніть мою слабу волю в боротьбі з гріхом, дайте возгосподствовать мені над пристрастями моїми!". "І, повірте, таке молитовне призывание не залишиться безплідним, — пише далі Діонісій. — Зараз же від сонму Господствий послана тобі допомогу та фортеця".

5. СИЛИ

Для Сил Бог — Чудотворець. "Ти єси Бог творяй чудеса" — ось що становить предмет постійного їх хваління і славослів'я. Згадайте, коли ми буваємо свідками якогось явного чуда Божого, наприклад, прозріння сліпого, відновлення безнадійно хворого, то приходимо в невимовний захват і розчулення. А Силам дано бачити такі дива, яких наш розум і уявити не може. Вони можуть вникати в саму глибину цих чудес, їм відкрито їх мета найвища.

6. ВЛАДИ

Як розпечене залізо, Влади переймаються вогнем Божого всемогутності і стають його носіями. Влади нестерпні для диявола і звертають полчища його у втечу. Тому біснуватим ші тим, у кого смуток важливо щодня молитися: "Влада святі, владою від Бога вам данною, відженіть від раба Божого (ім'я) або раби Божої (ім'я) біса, його (або її) мучить!". У простоті сердечній призываемые, Влади прийдуть на допомогу, а одержимий бісом відчує легкість в душі своїй.

7. ПОЧАТКУ

"Я бачив чотирьох анголів, що стояли на чотирьох сторонах землі та тримали чотири земні вітри землі, — свідчить св. Іван в Одкровенні. — Їм дано пошкодити землі та морю". Блискавка нерідко попаляет кощунников, град одне поле побиває, іншого немає. Хто дає нерозумною стихії розумне напрямок? Початку. Вони народи до вищих благим цілям, які вказує і предначертывает Сам Господь. Зводять, скільки можуть, тих, які охоче підкоряються їм, до Бога, як до свого Початку.

8. АРХАНГЕЛИ

Це вчителі небесні. Вчать вони людей, як життя їм свою влаштовувати згідно з волею Божою. Різні шляхи життя належать людині: є шлях чернечий шлях шлюбного стану, є різні роди служби. Що вибрати? Тут і приходять на допомогу людині архангели. Їм Господь відкриває Свою волю про людину. Архангели знають, що чекає на людину на тому чи іншому шляху життя. Від одного шляху вони відхиляють, а на іншій направляють людини, навчають обирати вірний шлях. Хто розбився життям, коливається, потрібно закликати на допомогу архангелів: "Божі Архангели, Самим Богом визначені для навчання нашого напоумлення, навчіть мене, будь мені вибрати шлях, тоді піду, та благоугожду Богу моєму!"

9. АНГЕЛИ

За словами св. Іоанна Златоуста, "все повітря наповнене ангелами". Вони настільки близькі до нас, що скрізь нас оточують, звідусіль на нас дивляться і "чекають священику під час вчинення страшної Жертви". Розпізнати присутність Ангела-Хранителя можна по внутрішньому настрою. Коли на душі у тебе світло, на серці легко, тихо, мирно, коли розум твій зайнятий богомыслием, коли ти каешься, милуєшся, тоді, значить, Ангел поруч.
Чому не може з'явитися Ангел видимим чином? Щоб не злякати, не збентежити нас своїм явищем, бо знає він, як малодушны, полохливі і боязкі ми перед усім таємничим. Пророку Даниїлу одного разу з'явився видимим чином Ангел і він розповів, що було з ним при цьому. "У двадцять і четвертий день першого місяця, — каже пророк, — був я на березі великої річки Тигра, і підняв очі мої і побачив: ось, один чоловік, що вдягнувся в льняне, та стегна його оперезані золотом. Тіло його — як топаз, а обличчя його як вид блискавки; очі його — як гарячі світильники, руки його і ноги його по виду — як блискуча мідь, і голос промов його — як голос безлічі людей. І дивився я на це велике видіння, але в мені не залишилося фортеці... І почув я голос його слів; в заціпенінні впав я на обличчя своє і лежав лицем до землі, і занімів, нутрощі мої повернулися в мені, і не стало в мені сили, і дихання завмерло в мені". Данило, який бентежив львів і мав силу людської, не виніс присутності небожителя і повергся бездиханним. Ангелу потрібно підбадьорювати пророка, щоб від страху він не помер.

источник: https://www.segodnya.ua/religion/sunday_school/angelskie-chiny-chem-otlichayutsya-drug-ot-druga-raznye-vidy-voinstv-nebesnyh-569372.html



Источник: Ангельські чини: чим відрізняються один від одного різні види небесних воїнств
Категория: Вопросы о Религии | Добавил: Arist (06.11.2017) | Автор: Ангельські чини: чим відрізняються
Просмотров: 294 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar